Lista najlepszych bukmacherów w Polsce 2020

Dzisiaj na tapetę bierzemy pięciu znanych legalnych w Polsce bukmacherów. Wybór odpowiedniej strony bukmacherskiej jest niezwykle ważny, gdyż to właśnie od niego zależeć będą nasze zarobki. Dlatego powstała ta lista najlepszych bukmacherów online 2020 roku. Każda spółka ma swoje mocne i słabe strony, dlatego tak bardzo niezbędne jest, by poznać wszystkie plusy i minusy konkretnych bukmacherów. 

lista najlepszych bukmacherów 2020
Jaki legalny bukmacher online jest najlepszy w Polsce?

Ranking bukmacherów – kryteria wyboru

Dzisiaj przyjrzymy się nieco bliżej pięciu polskim bukmacherom. Niektóre z tych spółek są na rynku już od bardzo długiego czasu, pozostałe dopiero rozwijają swoje usługi i starają się przekonać do siebie polskich typerów. Jak im idzie? Zaraz się tego dowiemy. 

Pod lupę wzięliśmy następujących bukmacherów:

  • Fortuna
  • Betclic
  • LVBet
  • Etoto
  • STS
bukmacher betclic bonus cashback
Legalny bukmacher Betclic Polska – Kod promocyjny na bonus cashback

Wszystkie firmy ocenialiśmy na podstawie następujących kryteriów:

  • Marża bukmachera i kursy – Marża bukmachera i wynikające z niej kursy to najważniejszy element wyboru bukmachera. Większość osób całkowicie bagatelizuje tę sprawę i daje się nabrać na promocje bukmacherskie, które oczywiście również są całkiem istotne, ale niestety, nie najważniejsze. Najważniejszą funkcję pełnią tu kursy, gdyż to właśnie od nich zależą nasze zarobki w dłuższej perspektywie czasu. Różnica pomiędzy kursem 1.71, a 1.72 wydaje się niewielka, ale jeśli stawiamy kilka takich kuponów dziennie za duże stawki, możemy wygrać nawet kilkanaście złotych więcej. Z tego też powodu kursy bukmacherskie to najważniejszy punkt w naszej ocenie bukmacherów.
  • Jakość działania strony internetowej oraz jej czytelność – Nie ma nic gorszego niż zawieszanie się strony w momencie obstawiania zakładów live. Jakość i funkcjonalność strony internetowej oraz aplikacji mobilnej to jedna z najważniejszych cech bukmachera. Witryna bukmachera zazwyczaj oceniana jest pod kątem ładna lub brzydka. Patrząc na to z tej strony, pomijamy jednak wiele istotnych funkcji, mających wpływ na nasz komfort obstawiania. Bardzo często okazuje się, że bukmacher z bardzo atrakcyjną ofertą i promocjami ma straszliwie niedopracowaną stronę internetową, która czyni obstawianie bardzo nieprzyjemnym i problematycznym. Zdarza się również, że na witrynie są bugi (błędy), które prowadzą do utraty kasy lub innych niekomfortowych sytuacji. W naszym rankingu jakość strony internetowej to niezwykle ważny i istotny punkt
  • Promocje bukmacherskie – Z góry uprzedzamy, że promocje bukmacherskie to jeden z mniej istotnych czynników w naszym rankingu. Dlaczego? Promocje powitalne może i są atrakcyjne, ale zazwyczaj bardzo ciężko jest spełnić ich warunki, dlatego mało kto ostatecznie zdobywa oferowaną przez bukmachera kasę. Bonusy dla stałych graczy to natomiast zazwyczaj mało atrakcyjne oferty, które nie zagwarantują nam zbyt wiele, a jedynie zobowiążą do wykonywania wymagających zadań (obstawianie konkretnych spotkań, za dokładnie określoną stawkę i późniejszy kilkukrotny obrót bonusem), które zazwyczaj prowadzą do utraty kapitału. Bierzemy jednak pod uwagę, że promocje to jeden z elementów funkcjonowania bukmachera i niektóry bardzo je lubią, tak więc uwzględniamy je w naszym rankingu.
  • Kwestie dodatkowe – To kryterium dotyczy przede wszystkim takich funkcji jak dostępne możliwości wpłat i wypłat, statystyki danych zespołów, możliwość rejestracji bez potrzeby wysyłania skanu dowodu oraz wszystkie inne czynniki, które wpływają na komfort korzystania z danego bukmachera, ale nie mają w sumie większego wpływu na jego funkcjonowanie. 
bukmacher betfan bonus
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na darmowy bonus zakład bez ryzyka

Na podstawie analizy i oceny wyżej wymienionych funkcji stworzyliśmy poniższy ranking bukmacherów. 

Miejsce 1 – Fortuna

Pierwsze miejsce nie jest pewnie dla nikogo zaskoczeniem. Bukmacher Fortuna od wielu lat zajmuje czołowe pozycje we wszystkich rankingach. Na wynik ten składa się m.in. to, że spółka króluje niemal we wszystkich możliwych kategoriach. Kursy u tego bukmachera to zdecydowana czołówka. Piłka nożna i kilka innych sportów objęte jest najmniejszą marżą w naszym kraju, dzięki czemu obstawiając, mamy szansę na wygranie naprawdę przyjemnych kwot, bez potrzeby oddawania sporej części naszego zarobku bukmacherowi.

Korzystanie ze strony internetowej jest wyjątkowo przyjemne, nic się nie wiesza i nie blokuje. Jeszcze w zeszłym roku Fortuna otrzymałaby minusowe punkty za tragicznie przygotowaną zakładkę live, ale wraz z początkiem 2019 wszystko się zmieniło i teraz obstawianie toczących się aktualnie sportów to prawdziwa przyjemność. Nie da się także ukryć, że Fortuna to bukmacher z najlepszymi promocjami. Każdy nowy typer otrzymuje bonus od depozytu, freebet i darmowy zakład, dzięki czemu można z przytupem wejść w świat obstawiania. 

Nie ma chyba punktu, w którym bukmacher ten byłby słaby. Można oczywiście uznać, że zakładka pomocy jest niezbyt rozbudowana, ale w rzeczywistości nie jest ona do niczego potrzebna, gdyż problemy zdarzają się rzadko, a i wtedy lepiej skontaktować się z supportem niż przerzucać góry tekstu, który zazwyczaj nie prowadzi do niczego.

Pełna oferta promocyjna dostępna na stronie www.efortuna.pl

Miejsce 2 – LVBet

Jeden z młodszych bukmacherów na naszym rynku posiada naprawdę solidną i konkretną ofertę. Na wyróżnienie zasługuje niska marża, która, choć nieco wyższa niż w Fortunie, gwarantuje użytkownikom przyjemne i atrakcyjne kursy. Witryna bukmachera jest czytelna i schludna. Korzysta się z niej wyjątkowo dobrze. Nieźle wyglądają również promocje. Co prawda bonus dla nowych graczy to tylko podwojenie dwóch pierwszych depozytów do kwoty 1500 złotych, ale za to bukmacher naprawdę dobre dba o stałych graczy. 

LVBet to bardzo solidny bukmacher, który niewiele ustępuje Fortunie. Można wręcz powiedzieć, że depta jej po piętach. Warto się tam zarejestrować nawet wtedy, gdy nie planujemy go jako naszego czołowego bukmachera, gdyż można tu bez problemu znaleźć mecze z lepszymi kursami niż w Fortunie. Oferta zakładów w LVbet jest świetna, można obstawiać niemal wszystko, e-sport, sporty wirtualne czy politykę.

Pełna oferta promocyjna dostępna na stronie www.lvbet.pl

Miejsce 3 – Betclic 

Nowy gracz na polskim rynku wyróżnia się przede wszystkim mega atrakcyjną i ciekawą promocją. Żaden inny bukmacher nie oferuje graczom aż tak dużego bezpiecznego zakłady. Niestety jest to chyba jedyny z jego konkretnych plusów. Pozostała część oferty jest po prostu przeciętna. Kursy są średnie, ilość dyscyplin i rynków do obstawiania również. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim strona, która została przygotowana z dbałością o wszelkie szczegóły, choć nie da się nie zauważyć, że jest dość uboga. Niestety, ale mimo szumnych zapowiedzi Betclic nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

Pełna oferta promocyjna dostępna na stronie www.betclic.pl

darmowe obstawianie meczów w sts
STS oferuje bonus bez depozytu 29 PLN – Kod promocyjny: BETONLINE

Miejsce 4 (ex aequo) – STS i Etoto

Na ostatnim miejscu zdecydowaliśmy się umieścić ex aequo dwóch bukmacherów – STS i Etoto. Spółki te są bardzo przeciętne i ciężko jednoznacznie wybrać, która z nich jest lepsza. Etoto wyróżnia się nieco lepszymi kursami bukmacherskimi, ale ich strona internetowa jest przeciętna, a promocja dla nowego klienta to nieśmieszny żart. STS oferuje nam natomiast wyjątkowo słabe kursy, ale za to cała reszta oferty jest w miarę przyjemna.

Radzimy unikać tych dwóch bukmacherów, gdyż za wiele u nich nie zarobimy. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie rejestracja w Fortunie, LVBet, a nawet Betclic, które oferują swoim klientom na tyle, że można im powierzyć swoje pieniądze bez żałowania tego, co zrobiliśmy. STS i Etoto czasy świetności mają już niestety za sobą. 

Bukmacher

Nowy bukmacher Betfan oferuje graczom bardzo korzystny bonus w postaci zakładu bez ryzyka do 100 PLN. Wystarczy podczas rejestracji na stronie www.betfan.pl wpisać kod promocyjny "BETFAN" żeby otrzymać darmowy bonus 100 PLN.

Zakłady bukmacherskie online

Back to top button