Porady bukmacherskie dla początkujących typerów

Zakłady bukmacherskie nie są czymś dla graczy, którzy boją się ryzyka. Wiele osób, które już jednak decydują się na obstawianie meczów zastanawia się, czy są jakieś sposoby, w jaki sposób mogą zwiększyć szanse wygranej, a jednocześnie zminimalizować możliwe straty. Te porady bukmacherskie przedstawią wam kilka porad jak osiągnąć coś takiego.

poradniki bukmacherskie dla graczy
Poradnik bukmacherski dla początkujących graczy zakładów online

1) Ustal swój kapitał do grania (tzw. bankroll)

Bez zapisywania długoterminowych sukcesów nie powinniśmy się zakładać, jeśli chcemy uniknąć przegranych. Jednym z najczulszych zabezpieczeń jest ustalanie swojego budżetu, który przeznaczymy na zakłady. To pozwali nam uniknąć sytuacji, że przez zakłady musimy oszczędzać na ważniejszych elementach życia, jak rachunki czy jedzenie. Jeśli jednak nadal będziemy stratni, powinniśmy zacząć zastanawiać się nad rezygnacją z zakładów.

2) Zawsze badaj wybraną dziedzinę sportu

Obecnie mamy dostęp do tysięcy kursów zakładów bukmacherskich, które możemy spotkać każdego dnia. Należy jednak pamiętać, że bukmacherzy wystawiają linię tych zakładów przeciwko nam. By jednak przezwyciężyć tę niekorzystną sytuację, warto skoncentrować się na jednym, maksymalnie dwóch rynkach sportowych, a następnie dokładnie je badać.

Bukmacherzy często wiedzą mniej o rynkach, które nie są popularne. Jeśli znasz się na takich dyscyplinach, jak dart czy snooker masz dużo większe szanse na wygranie z bukmacherem.
Bądź też wybiórczy. Nie zakładaj z przekonaniem, że musisz to robić. Zakładaj tylko wtedy kiedy jesteś pewien swojego przeczucia. Brak zakładu nie kosztuje. Jesteś tam, gdzie byłeś.

3) Prowadź zapiski

To bardzo ważny aspekt długotrwałego obstawiania. Twórz zapiski postawionych zakładów, ich kwoty, kursy, straty i zyski. To pomoże Ci przeanalizować twoje słabe i mocne strony, a to zaś pokaże CI czy masz talent do zdobywania przewagi i zakładów oraz, czy jest szansa na długofalowe zyski.

bukmacher betfan bonus
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na darmowy bonus zakład bez ryzyka

4) Stawiaj wartościowe zakłady lub nie stawiaj nic

Tylko wygrane zakłady przynoszą Ci pieniądze. Nie możesz wygrywać jednak ciągle, a bez wygrywania częściej niż oszacowania bukmachera twój kapitał zakładowy będzie na minusie. By osiągać zyski, musisz grać tzw. valuebet’y.

By rozpoznawać i mierzyć wartości kursów ważne są analizy meczów. Porównuj kursy u różnych bukmacherów, zapoznaj się z ilościowymi i jakościowymi technikami przewidywań. Znajdując wartość, zwycięstwo znajdzie się samo.

5) Testuj systemy prognoz

Każdy z graczy przyjmuje jakiś system prognoz. Niektórzy czytają na temat każdego nowego zdarzenia i wyrabiają sobie własne zdanie na podstawie informacji o motywacji czy kontuzjach zawodników i drużyn, a inni zaś preferują dostarczone im systemy rankingów. Najważniejsze jest jednak, żebyś nie szukał zależności tam, gdzie ich nie ma. Takie mogą tylko ukrywać te, które są naprawdę znaczące. Patrząc długo na dane, zawsze znajdziesz w nim zależność, ale niewiele osób potrafi znaleźć wyłącznie istotne fakty.

6) Znajdź korzystne rynki zakładów

Każdy bukmacher oferuje wiele rodzajów zakładów, a każdy z graczy ma swój ulubiony rynek. Warto jest jednak skupić się tylko i wyłącznie na tych typach, w których bukmacher ograniczył swoją przewagę.
Marża będzie mniejsza tam, gdzie jest jak najmniej możliwych wyników. Minimalnie jest to oczywiście 2,a tego typu rynki to: handicapy azjatyckie w piłce nożnej, 2-drogowe zakłady w takich sportach, jak tenis czy koszykówka, czy też zakłady sportów amerykańskich. W tych przypadkach wspomniana marża bukmacherska jest niższa niż w przypadku, gdy zakład ma więcej niż dwa możliwe rozstrzygnięcia. Jest tak, ponieważ w tego typu zakładach jest mniej opcji manewrowania kursami.

bukmacher betclic bonus cashback
Legalny bukmacher Betclic Polska – Kod promocyjny na bonus cashback

7) Analizuj swoje zapiski

Otrzymanie pieniędzy z wygranych zakupów to cudowne uczucie. Zwłaszcza gdy wierzysz, że to dzięki twoim umiejętnością i decyzjom. Unikaj jednak przesadnego zadowolenia z siebie i sprawdzaj, czy jest coś, co możesz poprawić. Jeśli zyski okazały się przypadkiem, może okazać się, że dalej nie będzie już tak łatwo. Unikaj także zostawiania niewyjaśnionych czynników w swoich zapiskach.

8) Stawiaj single

Przez lata bukmacherzy narzucali nam wiele różnych, często dziwnych lub bezsensownych, restrykcji dotyczących zawierania pojedynczych zakładów. Jednak od momentu, kiedy to coraz większą popularność zaczęli zyskiwać bukmacherzy online, te ograniczenia już prawie całkowicie zniknęły. Gracze jednak nadal wabieni są trochę większymi wypłatami z zakładów multi i nadal stawiają te zakłady, mimo że są one same w sobie, im nie sprzyjają.

Dla graczy, którzy dobrze prosperują, zakłady tego typu mogą przynieść większe zyski, ale jednocześnie wiedzą o tym, że znacznie większe jest ryzyko i marża, a ich szanse na wygranie maleją. Single zaś mogą zaoferować całkiem sensowne pieniądze bez zbyt dużych zmartwień dotyczących wcześniejszymi porażkami.
Tym bardziej, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, lepiej jest wybrać tego typu zakłady, że pomogą Ci one lepiej poznać twoje mocne strony, a jednocześnie nie sprawią, że stracisz całe swoje pieniądze.

9) Obstawianie faworytów lub niskich kursów

Oczywiste jest, że bukmacherzy są przychylni dla faworytów z wysokimi kursami. Powodem jest awersja do ryzyka u większości bukmacherów. Ci mogliby je przeceniać, czyli wystawiać niższe kursy na faworyzowane drużyny, ale wtedy kursy na tzw. underdogów wystawiłyby ich na ryzyko, którego Ci nie chcą podjąć. Z tego powodu każdy bukmacher będzie faworyzować faworytów.

Dla gracza zaś stawianie niskich kursów oznacza, że będzie on wygrywać częściej, a twój budżet będzie wystawiony na mniejsze ryzyko niż w przypadku kursów wysokich. Gracze, którzy jednak nie potrafią znaleźć wartości w tego typu kursach, często tracą. Nie stawiaj na faworyta, dlatego, że nim jest. Stawiaj na niego, ponieważ wierz, że zawiera on realną wartość i bukmacher popełnił jakiś błąd.

sts kod promocyjny na bonus bez depozytu
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

10) Porównuj kursy u różnych bukmacherów

W przypadku tej reguły nie ma żadnego „ale”. Jeśli jeden bukmacher oferuje Ci kurs 2.00, a inny 2.10 to nie ma żadnego powodu, by wybierać niższy kurs. Może będziesz musiał otworzyć nowe konto, by skorzystać z takiej korzyści, ale biorąc pod uwagę reputację bukmachera i koszy takich transakcji (jeśli takie występują) to nie powinno być dodatkowych zakłóceń.
W tym celu najlepiej skorzystać z dostępnych na internecie porównywarek kursów.
Weź pod uwagę takie platformy, jak betfair, które pozwolą Ci zakładać się przeciwko innym graczom zamiast przeciwko bukmacherom. Mimo że występuje tutaj prowizja od wygranych, to możliwe kursy są często bardzo korzystne, ponieważ nie ma tutaj marży, którą trzeba zwyciężyć. Nie zakładaj się jednak tylko dlatego, że bukmacher oferuje Ci wyższy kurs niż platforma. Zawsze sprawdzaj, czy dany kurs zawiera wartość.

11) Rozpoznaj swoje preferencje co do ryzyka 

Szukasz ryzyka? Unikasz go? Odpowiedź na te pytania ukształtuje twoją strategię co do stawek i zarządzania swoimi pieniędzmi. Osoby, które poszukują ryzyka, będą zadowolone, jeśli postawią na wysoki kurs i wysokie wielokrotności, ponieważ będą wtedy czuć dreszczyk hazardu i wielkich wygranych. Nie będą one zadowolone jednak z zakładów na zasadzie „mała strata, niewielka wygrana”. Niektórzy hazardziści są nawet gotowi, by gonić kapitał, który stracili. To jednak nie gwarantuje zysków, a jedynie zwiększa szanse niepowodzenia.

12) Musisz nauczyć się przegrywać

To prawdopodobnie najważniejsza zasada, jaką musisz poznać. Grając u bukmachera, musisz się nauczyć, że nie będziesz zawsze wygrywać. To brzmi łatwo, prawda, ale takie często nie jest. Musisz wiedzieć, że nabieranie umiejętności do zarządzania stratami i często seriami porażek to nieodłączna część zakładów.

Musisz nauczyć się być cierpliwym w przeżywaniu serii niekorzystnych wyników i nabierać siły woli, by unikać gonienia stratami. Te dwa elementy są najtrudniejszą dla wielu częścią hazardu. Nawet odnosząc sukcesy, nie zagwarantujesz sobie, że nigdy nie przegrasz. Połowa sukcesu to jednak pozostawanie w grze, ponieważ bez tego nigdy nie wygrasz, niezależnie od tego, jakie masz umiejętności do bicia kursów bukmacherów.

Bukmacher

Nowy bukmacher Betfan oferuje graczom bardzo korzystny bonus w postaci zakładu bez ryzyka do 100 PLN. Wystarczy podczas rejestracji na stronie www.betfan.pl wpisać kod promocyjny "BETFAN" żeby otrzymać darmowy bonus 100 PLN.

Zakłady bukmacherskie online

Back to top button