Jakie systemy bukmacherskie przynoszą zysk?

Zawieranie zakładów wzajemnych u bukmachera, dla jednych graczy jest rozrywką, a dla drugich formą zarabiania dużej gotówki. Powodzenie w grze bukmacherskiej, rzadziej zależy od szczęścia gracza, ponieważ według profesjonalnych graczy typowanie wyników opiera się na szczegółowej analizie wszystkich czynników mogących mieć wpływ na końcowy rezultat spotkania, m.in. aktualna forma zawodników, wyniki z kilku ostatnich meczów, czy panujące morale w drużynie. W opinii ekspertów branży bukmacherskiej najwyższe wygrane uzyskują gracze stosujący sprawdzone systemy bukmacherskie. W niniejszym poradniku opiszemy najpopularniejsze systemy bukmacherskie stosowane przez najlepszych typerów.

najlepsze systemy bukmacherskie w polsce
Które systemy bukmacherskie przynoszą graczom największe zyski?

Po co stosujemy systemy bukmacherskie?

Systemy bukmacherskie stosowane są przede wszystkim, w celu pokonania bukmachera w codziennym obstawianiu, a następnie umożliwienia graczowi uzyskiwanie stałego zarobku z zawierania zakładów wzajemnych. Totalizatory sportowe stale urozmaicają swoje oferty, zarówno podstawowe, promocyjne, jak i bonusowe przyciągając nowych graczy, którzy bez odpowiedniego przygotowania strategicznego, w szybki sposób tracą wpłacone środki pieniężne. Tylko gracze, posiadający zdolność analitycznego myślenia oraz konsekwencję w działaniu, mają szansę na najwyższe wygrane.

Stosowanie systemów bukmacherskich, ma na celu utrzymanie tzw. yield, czyli stosunku zainwestowanych środków do wygranych, na korzyść gracza. Według ekspertów zakładów bukmacherskich yield utrzymywany na poziomie +10% stanowi dobry wynik gracza. W praktyce oznacza to, że gracz uzyskuje dochód z każdego wniesionego kuponu w wysokości minimum 10% zainwestowanej kwoty.

damrowy bonus sts bez depozytu 2020
STS oferuje bonus bez depozytu 29 PLN – Kod promocyjny: BETONLINE

Najpopularniejsze systemy bukmacherskie

Systemy bukmacherskie nie dają gwarancji wygranej, gdyż najlepsi bukmacherzy stosują swoje sztuczki żeby nie dać się ograć. Jednak właściwe dobranie systemu zwiększa szanse gracza na wygraną. Systemy bukmacherskie nie dotyczą konkretnych dyscyplin sportowych czy typów zakładów, dlatego z powodzeniem mogą być wykorzystywane do typowania wszystkich wydarzeń w ofercie bukmachera.

Płaska stawka

Płaska stawka to najprostszy i zarazem najpopularniejszy system bukmacherski, który polega na zawieraniu zakładów wzajemnych każdy za tę samą stawkę. Kolejnym warunkiem koniecznym do spełnienia jest, aby pojedynczy zakład nie był wyższy niż 2-5% budżetu przeznaczonego na grę. System płaskiej stawki jest dla konsekwentnych graczy, którzy stosując się do ustalonych zasad, nie doprowadzą do nagłej utraty środków pieniężnych w wyniku spontanicznej i nieprzemyślanej gry. Dodatkowym kryterium systemu jest dopuszczalność stosowania kursów z określonego przedziału, np.: większe od 1,8 i mniejsze od 5,0. Największą zaletą płaskiej stawki jest minimalne ryzyko bankructwa. To idealny system dla graczy początkujących. Profesjonalni gracze rzadko stosują ten system, ze względu na małe dochody z gry.

Stawkowanie procentowe

W stawkowaniu procentowym wszystko zaczyna się od wysokości budżetu na grę. To właśnie od kapitału posiadanego przez gracza zależy wysokość stawki. Wynika to z reguł systemu, według których stawkę zwiększamy, gdy wygrywamy i zmniejszamy, gdy przegrywamy. Przyjmuje się, aby kwota na jeden kupon również była zawężona do 2% posiadanych środków pieniężnych na typowanie. Podobnie jak płaska stawka system oparty o stawkowanie procentowe polecany jest dla niedoświadczonych graczy, m.in. ze względu na małe ryzyko utraty wszystkich pieniędzy oraz możliwość uzyskania większego dochodu. System narzuca wysokość stawki, przez co wysokość wygranych jest przewidywalna.

Betclic polska nowy bonus 550 pln
Legalny bukmacher Betclic Polska – Kod promocyjny na bonus cashback

Progresja (Martingale)

Progresja należy do najbardziej rozpoznawanych systemów bukmacherskich na rynku. Ponadto system progresywny uznawany jest za niezwykle skuteczny, a zarazem najbardziej ryzykowny. Gracz na początku określa stawkę wyjściową, której nie zmienia w przypadku trafnego typowania. W przypadku niepowodzenia dochodzi do podwojenia stawki. Podwajanie stawek, trwa aż do uzyskania wygranej. Po trafnie wytypowanym kuponie gracz ponownie obstawia za stawkę wyjściową.

System progresywny niesie za sobą ryzyko bankructwa w przypadku dłużej trwającej złej passy. Wynika to z konieczności podwajania stawki, przez co kapitał gracza może szybko się wyczerpać. Ponadto warto pamiętać, że bukmacherzy są przygotowani na stosowanie systemów przez graczy. Zdarza się, że bukmacher wprowadza ograniczenia na koncie gracza lub blokuje możliwość zawierania kuponów za określoną stawkę. Taka sytuacja może spowodować dużą utratę pieniędzy przez gracza oraz niemożliwość zastosowania systemu progresywnego. Jest to system matematyczny, który nie wymaga analizowania meczów przez gracza. Wadą systemu jest duże ryzyko oraz konieczność posiadania dużych zasobów finansowych.

System Kelly’ego

Do bardziej skomplikowanych systemów należy system Kelly’ego. Na wstępie gracz wyszukuje kursy, które według niego są zaniżone przez bukmachera. Następnie szacuje własny kurs na wydarzenie. Kolejnym krokiem jest wyliczenie stawki na podstawie wzoru Kelly’ego, tzn. stawka = [ K × ( p × k – 1) ] / (k – 1), gdzie K to kapitał, k to kurs, natomiast p to prawdopodobieństwo trafienia w procentach. System dedykowany jest dla doświadczonych typerów posiadających umiejętności analitycznego myślenia.

Ciąg Fibonacciego

System oparty na Ciągu Fibonacciego jest zbieżny z systemem progresywnym. Różnica polega na tym, że tutaj gracz sumuje dwie poprzednie stawki przy zawieraniu kolejnego kuponu. Ciąg Fibonacciego określany jest jako mniej ryzykowny od Martingale, jednak uznawany jest za system niedoskonały. W przypadku wygranej gracz cofa się o jeden poziom w wysokości stawki. W przypadku dwóch wygranych z rzędu należy rozpocząć ciąg od początku. Przegrana powoduje konieczność przejścia do kolejnego (wyższego) poziomu stawki.

System 1,3,2,6

Dla graczy, którzy chcą szybkiego zysku, zalecany jest właśnie system 1,3,2,6. Głównym założeniem systemu jest wygrana 4 razy z rzędu. System ten umożliwia uzyskanie wysokich wygranych w krótkim czasie. Ponadto określany jest jako bezpieczny w kontekście bankructwa. Do wad systemu zaliczane są trudności w jego ukończeniu oraz konieczność posiadania dużej wiedzy sportowej.

Bukmacher

Nowy bukmacher Betfan oferuje graczom bardzo korzystny bonus w postaci zakładu bez ryzyka do 100 PLN. Wystarczy podczas rejestracji na stronie www.betfan.pl wpisać kod promocyjny "BETFAN" żeby otrzymać darmowy bonus 100 PLN.

Zakłady bukmacherskie online

Back to top button