Droga do legalnych zakładów – jak firmy radzą sobie z polskim prawem?

Droga do legalnych zakładów – jak firmy radzą sobie z polskim prawem?

Chcesz grać tylko i wyłącznie w legalnych firmach bukmacherskich? Takich nie brakuje (na rynku zakładów wzajemnych na terenie Polski). Co trzeba generalnie zrobić, by móc działać zgodnie z przepisami? Jakie są w tym aspekcie najbardziej istotne dokumenty? Na jaki czas są one wystawiane? Sprawdź też listę najbardziej popularnych firm bukmacherskich, które odpowiednio współpracują z przedstawicielami Ministerstwa Finansów.

Jak działać legalnie w branży bukmacherskiej na terenie Polski?

Kiedyś na pewno przepisy były na tej płaszczyźnie o wiele mniej restrykcyjne, niż ma to miejsce teraz. Chodzi nam o czasy sprzed lipca 2017 roku. Wtedy to została zaś wprowadzona Ustawa Hazardowa (jej znowelizowana wersja). Od tamtego momentu sporo się zmieniło. Teraz wszyscy (najlepsi bukmacherzy oraz początkujące podmioty hazardowe) mają dokładnie te same warunki w kontekście funkcjonowania. Jeśli dana firma chce to robić legalnie, to musi posiadać licencję, a także odprowadzać podatki itp. Aby uzyskać ten dokument, należy złożyć stosowny wniosek. Trzeba w nim zawrzeć swego rodzaju biznesplan itp. Należy także udowodnić, że włodarze mają odpowiednie środki finansowe itp. Gdybyś chciał kiedyś zakładać własnego buka, to musiałbyś też przedstawić zaświadczenie o niekaralności. Takie dokumenty są dokładnie analizowane (całościowo) oraz potem oceniane.

sts online nowy bonus
Nowa oferta darmowych bonusów w STS online

Na ile są wystawiane licencje? Co dzieje się potem?

Aby legalnie działać na terenie naszego kraju (w myśl znowelizowanych przepisów w obrębie Ustawy Hazardowej) należy mieć takie właśnie dokumenty, które zostały zaakceptowane i podpisane przez przedstawicieli Ministerstwa Finansów. Początkowo mogło wydawać się, że tylko niektórzy polscy legalni bukmacherzy online dostąpią tego zaszczytu. Okazuje się jednak (wszak jesteśmy równo pięć lat po wprowadzeniu nowej wersji Ustawy Hazardowej), że wcale tak nie jest. W końcu na rynku funkcjonuje bardzo wiele rozmaitych podmiotów hazardowych. Ta liczba stale się zwiększa. Można zatem realnie liczyć na akceptację wniosku. Nie jest to przeznaczone tylko dla nielicznych. Warto zaznaczyć, że te licencje są wystawiane na okres sześciu lat. Co ważne, takie dokumenty osobno tyczą się podmiotów stacjonarnych i działalności w sieci. Czyli jak STS oferuje możliwość obstawiania w lokalach naziemnych oraz przez internet, to musi mieć dwie licencje itd. Co dzieje się po wygaśnięciu ważności tych dokumentów? Wtedy trzeba ponownie ubiegać się o zaakceptowanie wniosku. Należy jednak przypuszczać, że najtrudniej jest za pierwszym razem. Potem zaś legalne, dobrze sprawujące się podmioty hazardowe otrzymują o wiele szybciej akceptację na kontynuowanie pracy.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE

Najlepsze podmioty hazardowe nie narzekają na brak Klientów

Jest to na pewno wspomniany już STS. W tym momencie (stan na 1 lipca 2022 roku) to najbardziej popularna firma bukmacherska, która oferuje dla nowych Klientów m.in. bonus 1500 PLN oraz zakład bez ryzyka (do 100 PLN). Na co jeszcze można się zdecydować? Coraz więcej osób wybiera założenie konta w Fuksiarzu.

Zakłady bukmacherskie online

Back to top button